Kimdir ?


 

c2e6524a-cdad-4fb6-b117-ab9dd21c08bc

 

Ulvi Yaman /

1966, İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi, Basın-Yayın Yüksek Okulu,Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin Radyo ve Televizyon Bölümü’nde yüksek lisans yaptı ve doktora çalışmasına devam etti, tez aşamasında ayrıldı.

1984-1989 yılları arasında, bir yandan okurken bir yandan Toros Mühendislik şirketinde İthalat ve Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. , yine aynı yıllar arasında UNESCO’ya bağlı, kar amacı gütmeyen uluslararası programlara sahip “The Experiment In International Living in Turkey”de Program Koordinatörlüğü görevini yürüttü.

1991 yılında Şeker Sigorta’da Reorganizasyon, Pazarlama ve Reklam Müdürü olarak mesleki kariyerine başladı.

1993 yılında Axa birleşmesi öncesinde Oyak Sigorta’da Reklam ve Toplam Kalite Müdürü olarak görev aldı.

Dream Design Factory’de 8 yıl Genel Koordinatörlük, (dDf’teki son 3 yılında dDf’nin yan kuruluşu olan dda, Dream Design Advertising’de Müşteri İlişkileri Direktörlüğü)

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Tanıtım Projelerinde Genel Koordinatör olarak görev yaptı.

Capital Events’de 2 yıl Genel Koordinatörlük görevlerinde bulundu.

2002 yılında Atilla Aksoy/Wunderman ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye yurt dışı tanıtım projelerinde koordinatör olarak hizmet verdi.

2003 yılında X-event’in kurucu ortaklarından biri olarak, şirketinin genel koordinatörlük görevini üstlendi.

2003 -2018 yılları arasında Kıbrıs’ta “Referandum Kampanyası” başta olmak üzere CTP (Cumhuriyetçi Türk Partisi)’ne Cumhurbaşkanlığı, Genel Seçim, Belediye Seçimleri olmak üzere ondan fazla seçim kampanyasında siyasal iletişim danışmanlığı yaptı.

2005-14 yılları arasında Farkyeri Reklam Ajansının Kurucu Ortakları arasında yer aldı ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttü.

Ulusal ve uluslararası müşteriler için yüzlerce başarılı projeyi hayata geçirdi. Reklamcılık ve Etkinlik Yönetimi alanlarında bir çok ödül aldı.

İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nin ortağı ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Çeşitli kitap projelerine katkıda bulundu, çeşitli dergi ve gazetelerde yazı, araştırma ve makaleleri yayınlandı.

TTNet’in “Yaratıcıya Destek, Yaratıcı Ekonomiye Destek” projesinde” Dijital İçeriğin Üretimi” eğitmenliği yaptı.

2006-2011 yılları arasında Bilgi Üniversitesi, Reklamcılık Bölümü’nde, “Etkinlik Yönetimi” dersleri verdi.

2013 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde “İletişim T5 Atölye’nin kurucuları arasında yer aldı ve halen atölye çalışmalarını sürdürmekte ve bir çok üniversitede “Etkinlik Yönetimi”, “Reklam Ajansı/Reklamveren” ilişkileri üzerine workshoplar düzenlemektedir.

Effie, Kristal Elma, Kırmızı, ICAC “Jean Louis Solal”, AMPD, DP ödülleri gibi Etkinlik Yönetimi ve Reklamcılık alanında birçok ödül kazandı.

Bir çok sektörel yarışmada jüri olarak görev aldı.

2015-18 yılları arasında “Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği” Genel Koordinatörlük görevini yürüttü.

2013 yılından bu yana Fix Danışmanlık olarak kurumlara ve ajanslara yönetim ve iletişim danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Fenerbahçe Kulübü, Yüksek Divan Kurulu Üyesidir

Not: Gerçekleştirdiği projeler ve iş örnekleri için tıklayınız.

Leave a Reply